Jak zostać studentem prawa?

Na temat osób studiujących prawo krąży wiele żartów. Zarzuca się im megalomanię i przekonanie o własnej wyższości nad innymi, zwłaszcza na samym początku studiów. Jak jednak dostać się na takie studia? W czym trzeba być dobrym? W jaki sposób zostać członkiem tego elitarnego grona? Odpowiedź jest prosta: trzeba jak najlepiej zdać egzamin maturalny i spełnić wszystkie oczekiwania stawiane przez uczelnię. To jednak nie wszystko – konieczne są określone umiejętności i predyspozycje. Prawo to grube, opasłe tomy, które każdy prawnik musi znać na pamięć, dlatego bez zdolności łatwego zapamiętywania się tu po prostu nie obędzie.

 

Testy i testy

 

Studia prawnicze to początkowo zaliczanie znajomości poszczególnych przepisów. Nie chodzi tutaj o ich ogólną formę, ale o dokładne brzmienie, ponieważ ma to ogromne znaczenie dla wszelkiego rodzaju czynności procesowych: nie można sobie pozwolić na parafrazę, liczy się dosłowne cytowanie. Dopiero potem zaczynają się odgrywane procesy, dywagacje, rozmowy na temat różnych przykładowych spraw i tak dalej. Wszyscy zazdroszczą prawnikom zarobków i prestiżu społecznego, ale chyba nikt nie myśli o tym, jak wiele musieli oni przejść, by dotrzeć do tego etapu.

 

Wymagający zawód

 

Prawo to bardzo ciężki kawałek chleba, jednakże każdego roku tysiące młodych ludzi decydują się go posmakować. To prawdziwe wyzwanie, którego realizacja może jednakże dać mnóstwo satysfakcji. Zawsze warto jest realizować swoje marzenia, nie za wszelką cenę, ale w miarę swoich możliwości.

2 Komentarze

  1. Potwierdzam, było ciężko ale dałam radę!! Najgorzej wspominam aplikację, studia to nic!

  2. Dla mnie prawo było od zawsze wymarzone, ale nie udało mi się skończyć

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.


*